КП «ТЕЛЕСТУДІЯ «РАДЕХІВ». ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ

1092

   За щоденними турботами і клопотами, щільним робочим графіком, ненормованими робочими днями і тижнями, часто без вихідних і святкових, адже журналісти покликані працювати навіть тоді, коли решта людей насолоджуються відпочинком чи святковими заходами, така важлива подія у житті телестудії «Радехів», як 20-річний ювілей, якось залишилася поза нашою увагою. Можливо, ми і надалі не надавали б цьому особливого значення, якби, впорядковуючи архівні матеріали, випадково не натрапили на папку з дитячими малюнками, надісланими на адресу телестудії у 1998 році – на початку активної діяльності радехівського телебачення. Саме ці, безпосередні та щирі, роботи маленьких радехівчан – відгуки на дитячі телестудійні програми: «Вечірня казочка від Олі» (ведуча Оля Припасник) та «Мультпарад від Володі і Володі» (ведучі Володя Сімашко та Володя Підгайний) і спонукали нас поринути спогадами у ті роки та надихнули на започаткування проекту «КП «Телестудія «Радехів». Історія становлення». Адже автори згаданих малюнків: Остап Халавко (м.Радехів), Андрій Щепанкевич (м.Радехів), Назарій Білозір (м.Радехів), Володя Луцик (с.Сушно), Ярослав Білозір (м.Радехів), Наталя Парій (м.Радехів), Павло Слободюк (м.Радехів), Оксана Матирацька (м.Радехів), Зеновій Тимрук (м.Радехів), Андрій Цимарно (м.Радехів), Ірина Цимарно (м.Радехів), Мар’ян Грицаюк, Сергій Махневич (с.Стоянів), Оля Велюра (м.Радехів), Володимир Бабій (м.Радехів), Галина Хращевська (м.Радехів), Наталя Білозір (м.Радехів), Роман Тимрук (м.Радехів), Саша Єрмілова (м.Радехів), Ярослав Маренич (м.Радехів), Оксана Саламаха, Вікторія Цимарно (м.Радехів) росли на наших студійних телепрограмах і дорослішали разом з телестудією «Радехів». Можливо, декого з цих дітей, а нині вже дорослих і самодостатніх людей, саме участь у наших телепрограмах спонукала до вибору творчих професій?

   Сподіваюся, що Вам також буде цікаво разом з нами пригадати історію становлення радехівського телебачення, його ріст від дитячо-юнацької телестудії при районній школі мистецтв до комунального підприємства «Телестудія «Радехів».

   Створена при Радехівській районній школі мистецтв як дитячо-юнацька, телестудія «Радехів» першочерговим завданням ставила перед собою виробництво та показ дитячих телепрограм. Саме тоді й виникла ідея започаткувати телепрограми «Вечірня казочка від Олі» та «Мультпарад від Володі і Володі». Вже зараз не пригадую чи це створювалися проекти для конкретних ведучих, чи це діти: Оля Припасник, Володя Сімашко та Володя Підгайний зголосилися тоді вести дитячі телепрограми. Адже радехівське телебачення на той час було своєрідним гуртком при школі мистецтв і мені доводилося виконувати роль його керівника та ідейного натхненника. Було чимало грандіозних задумів та планів, реалізовувати які доводилося без фінансової підтримки і творчому колективу в одній особі. І саме завдяки непересічним творчим особистостям – учням та викладачам школи мистецтв, які стали ведучими перших телепрограм, приватним підприємцям Степану Коханчуку та Юрію Ковалю, які стали першими спонсорами, місцеве телебачення розвивалося, ефір наповнювався цікавим і якісним продуктом місцевого виробництва, а наймолодші телеглядачі мали можливість дивитися дитячі програми, які ставали улюбленими. Вже тоді було усвідомлення того, що, працюючи з дитячою аудиторією, не можливо створити якісні телепрограми без зворотного зв’язку з глядачами. Тому й був започаткований конкурс на кращий глядацький малюнок, переможці якого нагороджувалися призами від спонсорів.

   Мабуть, учасникам конкурсу цікаво буде побачити свої роботи в числі переможців та пригадати перші телепрограми радехівського телебачення. Ну а нам цікаво дізнатися, яким запам’ятали наше телебачення Ви?