Після об`єднання села не те, що не вмерли, вони ожили

80

Після об`єднання села не те, що не вмерли, вони ожили – староста Солонківської ОТГ

Журналісти районних ЗМІ відвідують старостинський округ Солонківської громади у рамках заходу «Роль регіональних ЗМІ у процесі об`єднання громад», організований Львівським ЦРМС, створеним за підтримки програми ULEAD з Європою та Мінрегіону України.

Старости Солонківської ОТГ Поршнянського та Раковецького старостинських округів розповідають про подолання амбіцій, розвиток громади і користь для мешканців сіл. За словами старости Раковецького старостинського округу Віктора Солиги, якраз після об`єднання села не те що не вмерли, вони ожили, бо сюди прийшли суттєво більші кошти, які витрачаються на інфраструктуру, оновлення комунікацій і ретельне планування розвитку територій.

«Я особисто втратив печатку, а громада здобула серйозні фінансові можливості», – так відповів староста старостинського округу Поршна, Солонківської ОТГ на запитання «що здобули і що втратили громади при об’єднанні».

Як підтвердження, на користь цієї фрази, у селі Липники планують цього року покласти бруківку, тут поруч поміняли комунікації газо- і водогін , які досі служили 40 років і планують зробити дощову каналізацію, на яку потрібно близько одного мільйона гривень.

«Таких коштів до об`єднання у селі точно не було. Якби не реформа децентралізації, то в наших селах ще довго би служили старі комунікації», – розповів Поршнянський староста Солонківської ОТГ Богдан Баркит.