“Воля та честь” турнір зі змішаних єдиноборств ММА Лопатинська ОТГ

962

   Літо 2019 року для Радехівської об’єднаної територіальної громади ознаменовано встановленням нового кулінарного рекорду в часі проведення Західноукраїнського фестивалю «Куховарня Радо Фест», а для громади Лопатинщини – започаткуванням спортивного дійства, турніру зі змішаних єдиноборств ММА під назвою «Воля та честь». Отож до масових футболу та волейболу, які культивуються на наших теренех, доєдналися змішані єдиноборства . Цей вид спорту, так би мовити, жорсткий, який виховує чоловічі риси характеру, набув популярності не так давно. Активно змішаними єдиноборствами займаються у Львові, Червонограді, Золочеві і знедавна на Лопатинщині. Натхненником і організатор проведення такого турніру на Лопатинщині виступила районна громадська організація «Спільними зусиллями», яку очолює наш земляк Сергій Фединишин. «Це – аматорський турнір, участь у якому дає можливість спортсмену долати свій страх, комплекси, проявити силу волі, відкривати для себе щось нове»,- говорить Сергій Фединишин.

   Учасниками першого турніру були команди зі Львова, Червонограда та Лопатина. Команду Лопатина представляли бійці з Нивиць, Березівки, Хмільно. Для команди з Червонограда – це перший турнір, говорить тренер спортивного клубу «Кристинопіль фай ті» Сергій Рейман.

   Перед початком турніру організатори вручили гостям подяки за вагомий вклад в розвиток змішаних єдиноборств та спорту в Лопатинській ОТГ. Підприємцю Олегу Ясінському, який люб’язно надав територію відпочинкової зони для проведення турніру та забезпечив відпочинок і харчування спортсменів і гостей. Президенту Всеукраїнської відкритої ліги зі змішаних єдиноборств «Ріал файл промовшен», голові профільної комісії із спорту у Львівській обласній адміністрації Віталію Вовку – за організацію суддівського забезпечення турніру. Лопатинському селищному голові Олегу Микитину – за сприяння у проведення турніру. Артему Лозиняку -головному арбітру турніру. Владиславу Григор’єву – за допомогу у підготовці спортсменів, головному рефері на рингу Ростиславу Сукачу. Та тренеру Червогорадської команди Сергію Рейману.

   Виконавши державний славень під фінальні акорди музичного супроводу , кожен боєць у вишиванці заходить на ринг через вогняну алею у складі тренерського та секундантського супроводу. Бої проходили у чотирьої вагових категріях до 60 кілограмів, 65,75, та 85 кілограмів. Три поєдинки тривалістю по три хвилини. І ось рефері перевіряє готовність бійців до поєдинку, готовність суддів і звучить гонг, розпочинається незвичне, на перший погляд , для нас дійство. Вражає прагнення кожного бійця до перемоги. У деяких випадках вражала і технічна підготовка бійців. загалом турнір також вирізнявся своєю видовищністю у поєднанні з красивою технікою виконання прийомів бою. Кожен Переможець отримав пам’ятну статуетку, медаль та почесну грамоту учасника першого турніру зі змішаних єдиноборств ММА «Воля і честь». Отож, у ваговій категорії до 60 кілорграмів перше місце здобув Іван Семенко. Варто зауважити, що це наймолодший учасник турніру, якому лише 15 років, а найстаршому – 41 рік. На другому місці Василь Ясінський з Березівки, на третьому – Микита Кріль з Червонограда.У ваговій категорії до 65 кілограмів перше місце здобув Антон Міщишин. На другому місці Сергій Кременицький на третьому – Анатолій Трач. у вагові категорії до 75 кілограмів перше місце виборов Руслан Мороз, на другому – Володимир Січевський, на третьому – Владислав Виник. І у ваговій категорії до 85 кілограмів перше місце виборов Валентин Ніткович, на другому місці Даніїл Роговський,а на третьому – Ігор Рудик. І у фінальному бою зустрічалися Максим Загурський з Нивиць та Володимир Пилипчук з Червонограда. Перемогу здобув Максим Загурський. отож , маємо першого чемпіона першого турніру зі змішаних єдиноборств ММА Лопатинської ОТГ. А нам залишається лише подякувати організаторам за Гарні та видовищні поєдинки. Таким цей день увійшов в історію Лопатинської ОТГ.

   Медичний супровід турніру здійснював головний лікар радехівської центральної лікарні Василь Грушецький, за правопорядком слідкували працівники Радехівського відділення поліції. Сприяла проведенню турніру і нежарка проходна погода.

   Мені дуже приємно що за сприянням нашого депутата Сергія Федишишина у нас постійно проходять спортивні змагання. Хоча з боку виглядало трохи незвично, але глядачі отримали масу задоволення – говорить лопатинський селищний голова Олег Микитин. Вирізнявся турнір і своєю представничістю, адже серед гостей голова всеукраїнської громадської організації «Спільними зусиллями», чотириразовий чемпіон світу з кейбоксингу, чемпіон України з універсального бою, майстер спорту України Сергій Мерінов.

   Судівство тургіру забезпечували представники Львівської філії Всеукраїнської відкритої ліги зі змішаних єдиноборств «Ріал файл промовшен», гостей з міста Києва представлявляли чемпіон європи з тайського боксу, чемпіон світу зі змішаних єдиноборств Владислав Григорєв та чемпіонка європи з черліденгу Катерина Пляшакова. Незабутні враження в учасників турніру залишилися і від концертної програми, яку представили учасники художньої самодіяльності Лопатинського народного дому під керівництвом Асі Виховської. Отож сподіваємося, що цей турнір, який виховує мужність та відвагу, стане у нас традиційним.